Barion Pixel
Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.
hu
en
de
ro
cz
it
Kategóriák / Termékek

Gyakran ismételt kérdések - Horgászengedély

Lehetséges-e, hogy online vásároljak Tőletek horgászjegyet?

Horgászjegyet csak személyesen értékesítünk. A CARPediem Fishing Shop Horgászboltunkban tudsz személyesen vásárolni tőlünk. Címünk: Budapest, 1114, Bartók Béla út 82.


Hogyan tudok fizetni az állami és a területi jegyért az üzletetekben?

Csak készpénzzel. Bankkártyát, SZÉP kártyát sajnos nem áll módunkban elfogadni horgászjegy vásárlása esetén. Minden más horgászkellékért tudsz bankkártyával fizetni, SZÉP kártyát nem áll módunkban elfogadni.


Meddig érvényes a fogási napló, és a területi engedély?

A tárgyévet követő év január 31-ig.


Mikor van a fogási napló leadásának határideje?

Tárgyévet követő év február 28.


Mi történik, ha késedelmesen, vagy egyáltalán nem kerül leadásra a fogási napló?

Az állami horgászjegyet kétszeres áron tudod kiváltani, de a naplódat a váltás előtt le kell adnod!


Mi a teendő a fogási naplóval, a leadása előtt?

Az éves összesítőbe be kell írnod az évben a horgászattal töltött napok számát, valamint az éves fogás összesítő táblázatot ki kell tölteni. Ezek nélkül nem áll módunkban a leadási folyamatot elindítani. 


Átruházható-e a horgászengedély más személyre?

Ez egy névre Szóló okirat, nem átruházható!


Külföldi állampolgárként milyen feltételekkel horgászhatok Magyarországon?

Az egyik megoldás a turista állami horgászjegy kiváltása, de külföldi horgászként állami horgászjegy és fogási naplót is válthatsz, ha rendelkezel olyan okirattal vagy horgászati okmánnyal amivel igazolni tudod, hogy horgászvizsgát tettél.


Mikor kell beírni a kifogott, és megtartani kívánt darabszám korlátozással védett halat a fogási naplóba?

Fogást követően haladéktalanul, a fogásra használt szerelék vízbe történő visszadobása előtt.


Mit kell tenni, ha valaki elrontja a fogási napló kitöltését?

Egyenes vonallal ki kell húzni, kézjeggyel ellátva javítani, és a helyes adatokat a következő sorba beírni.


A horgász köteles-e minden horgászat során magánál tartani a fogási naplót?

Igen, minden esetben köteles vagy magadnál tartani. Ez a horgászat alapfeltétele!


Mire szolgál a fogási naplóban a naptár rész?

A horgászattal töltött napokat kell megjelölni benne, a tevékenység megkezdése előtt!


Mikor kell beírni az egyéb halakat?

A horgászat végén.


Mi is a Magyar Horgászkártya és mi a szerepe?

A horgászkártyát a horgászszövetség adja ki, érvényességi ideje egységesen 5 év. A horgászkártya megléte – a gyermekhorgász, az egyesületi tagságot nem létesítő külföldi horgász, valamint a turista állami horgászjeggyel horgászó személy kivételével – előfeltétele a további horgászokmányok kiváltásának.


Mit jelent a 2024. január 1-jétől bevezetésre kerülő adategyeztetés?

2024. január 1-jétől bevezetésre kerül a magyar állampolgárságú horgászok automatizált adategyeztetése, mely a rendszerbe bekerülő „új” horgászok esetében a regisztrációkor, a lejárt horgászkártyával rendelkező horgászok esetében a horgászkártya megújításakor, illetve a 2024. év egészére érvényes horgászkártya esetében az új állami horgászjegy kiváltásakor fog megtörténni.


Pergethet-e egy gyermekhorgász? 

A gyermekhorgász az állami horgászjegy birtokában (Gyermek állami jegy ára 600 Ft + 3000 Ft MOHOSZ országos éves gyermek területi jegy) 1 darab, 1 horoggal felszerelt horgászkészséget használhat, módszer szerinti megkötés nélkül. 

Ebből következik, hogy a pergetés is megengedett a gyermekhorgászok számára, azonban az egyhorgos szabály ebben az esetben is érvényes, vagyis például wobbleres horgászat esetén az egyik horgot el kell távolítani a műcsaliról (a hármashorog egy darab horognak számít). 

Fontos, hogy a gyermekhorgász csak nagykorú személy felügyelete mellett végezhet halfogási tevékenységet, azonban az nem elvárás, hogy a jelen lévő felnőtt horgászengedéllyel rendelkezzen.


Mi a teendő a kifogott hallal, ha horgászat közben helyszínt változtatnék? 

A helyszín megváltoztatása a legtöbb esetben a horgászhely elhagyásának minősül. A 133/2013. (XII. 29.) VM rendelet szerint a kifogott és elvinni kívánt halat a vízpartról elszállítani gyorsan és kíméletesen leölve szabad, ezért a viták elkerülése érdekében ezt a megoldást javasolják a horgászhely megváltoztatása esetén, amennyiben megoldható a leölt halak megfelelő tárolása.

Helyváltoztatás előtt a másik fontos teendő a méretkorlátozással nem védett halak beírása a fogási naplóba (2024-től a mérlegelés időpontjával együtt). 

Amennyiben a horgász így cselekszik, nem kerülhet félreérthető helyzetbe a két horgászhely közötti úton, és az új helyszínen sem érheti probléma ellenőrzés esetén, ugyanis azt semmi nem tiltja, hogy szakszerűen leölt horgászzsákmányt tartsunk magunknál, ha az szabályosan be van írva a fogási naplóba.